Pierwszy dzień warsztatów teatralnych z panią Grażyną Tabor za nami. Od początku wzięliśmy się ostro do pracy! Uff, działo się! Najpierw była rozgrzewka i część techniczna, podczas której ćwiczyliśmy głos, wymowę, ruch, umiejętność improwizacji i wyrażanie emocji. Potem już część twórcza i praca z tekstem.

Na warsztat wzięliśmy fragmenty przepięknego tekstu Olgi Tokarczuk ,,Prawiek i inne czasy” i rozpoczęliśmy przygotowania do stworzenia krótkiej etiudy Zanim jednak będziemy mogli pokazać efekty naszej pracy, musimy bardzo dobrze poznać tekst, zrozumieć przekaz jaki niesie, rozpoznać emocje w nim zawarte, dlatego po rozdzieleniu ról, sporą część warsztatów poświęciliśmy na tak zwane „próby czytane”.

Warsztaty, to także okazja do rozmowy z panią Grażyną na temat radzenia sobie ze stresem podczas wystąpień, doboru repertuaru do konkursów recytatorskich oraz sposobu recytacji. Z niecierpliwością czekamy już na kolejne zajęcia w przyszłym tygodniu.

Zajęcia przeprowadzone w ramach projektu ,,Bierz książkę i yolo" realizowanego dzięki funduszom pozyskanym z projektu „Łączy nas Biblioteka” w ramach programu BLISKO Narodowego Centrum Kultury.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.