Klub Ojca to nowa inicjatywa biblioteki,  z powodzeniem organizowana w ramach projektu „Łączy nas biblioteka” dofinansowanego z programu BLISKO Narodowego Centrum Kultury. Klub powołano w czerwcu zeszłego roku, w sobotę 17 czerwca świętowano w bibliotece udany pierwszy rok. Sobotnie spotkanie było okazją do wspomnień i podsumowania dotychczasowej działalności, a także rozmów  o planach na przyszłość. Na wszystkich uczestników czekał okolicznościowy tort.

 Spotkania Klubu dają ojcom możliwość atrakcyjnego i kreatywnego spędzenia czasu z dzieckiem, a dla dzieci są świetną zabawą i okazją do nawiązania nowych kontaktów rówieśniczych.

W czerwcu mija rok od pierwszego spotkania Klubu Ojca. W tym czasie uczestnicy Klubu m.in. spotkali się z autorami książek (Tiną Oziewicz, Agatą Romaniuk i Marcinem Pałaszem), wspólnie z raciborskim pasjonatem modelarstwa, Andrzejem Beraczem sklejali modele samolotów, rozmawiali z Krystianem Hanke o ojcostwie, tworzyli ozdoby świąteczne i kartki dla Dziadków, bawili się w programistów i projektowali w 3D, ze strażakami uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także urządzili podchody w Arboretum.

Na kolejne spotkanie Klubu Ojca zapraszamy we wrześniu!

Zajęcia Klubu Ojca są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.