Jest nadzieja w polskiej piłce! Jest udane połączenie świata sportu i książek. 21 czerwca na raciborskim rynku odbył się pokaz mistrza w freestyle footballu – Paweł Skóra zaczął od zaprezentowania swoich efektownych sztuczek, by dalej żonglując piłką poprowadzić niezwykły korowód do raciborskiej biblioteki.

 

W bibliotece opowiedział o książkach, na sąsiadującym Orliku przeprowadził kurs nauki sztuczek. Wszystko dzięki inicjatywie „Dotknij Ligi Mistrzów w bibliotece”, realizowanej w ramach projektu „Łączy nas książka”.

Paweł Skóra - Mistrz Świata, Mistrz Europy i Mistrz Polski we freestyle football. Autor książek: “Triki piłkarskie. Trening, technika, mistrzostwo” oraz “Triki gwiazd futbolu.” Profesjonalny sportowiec z piętnastoletnim doświadczeniem i kreator wielu unikalnych trików w swojej dyscyplinie. Doświadczony perfomer z dorobkiem setek pokazów na całym świecie.

Spotkanie zorganizowano w ramach inicjatywy oddolnej „Dotknij Ligi Mistrzów w bibliotece” w ramach projektu „Łączy nas książka” raciborskiej biblioteki. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.