W sobotę 16 września odbyła się premiera mobilnej gry terenowej „Kraina Cienia”, w której historia Raciborza nabiera mrocznego odcienia rodem z serialu „Stranger Things”. Śmiałkowie, którzy przybyli na premierową rozgrywkę mieli szansę zdobyć atrakcyjne nagrody. Kto nie zdążył na premierę, może nadal sprawdzić się w grze – „Kraina Cienia” jest dostępna w aplikacji Action Track.

Poplamione czarną substancją książki, które same oddają się do biblioteki, czytelnicy z ciemnymi kropkami na dłoniach, którzy jak w amoku recytują teksty książek, dwa przenikające przez siebie światy, mroczna tajemnica, którą tylko Ty jesteś w stanie rozwiązać.

Fabuła i zadania gry „Kraina Cienia” powstały we współpracy z uczniami dwóch raciborskich liceów. W czerwcu tego roku, wspólnie z bibliotekarkami i trenerkami firmy GoodBooks młodzież wzięła udział w szkoleniu na temat tworzenia gier mobilnych. Efekt tej współpracy można poznać podejmując wyzwanie przejścia gry. Do udziału w grze potrzebny jest smartfon lub tablet z dostępem do Internetu i zainstalowaną bezpłatną aplikacją ACTION TRACK. „Kraina Cieni” poprowadzi uczestników przez najważniejsze punkty historii Raciborza.

Zwycięska drużyna – Hellfire Club - zdobyła w sobotę 3900 punktów na 4000 możliwych. Biblioteka gratuluje i dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w premierowej rozgrywce. Szczególne podziękowania dla młodzieży zaangażowanej w stworzenie gry!

Kod QR do gry:

Kraina cienia   ROZGRYWKA PREMIEROWA

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.