Dlaczego na zdjęciach wygląda pan młodziej niż w rzeczywistości? Autorzy książek dla dzieci muszą liczyć się z mało dyskretnymi pytaniami ze strony małoletniej publiczności. 14 października Grzegorz Kasdepke, autor m.in. Kacperiady, przygód Detektywa Pozytywki czy Kuby i Buby, był gościem Klubu Ojca i musiał odpowiedzieć na niejedno pytanie wymyślone przez najmłodszych.

Grzegorz Kasdepke znany jest szerszemu gronu czytelników nie tylko jako pisarz książek dla dzieci i młodzieży, ale także jako podróżnik oraz dziennikarz. Jest autorem wielu bajek, opowiadań i książek edukacyjnych, m.in.: Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu, Kacperiada, Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci, Detektyw Pozytywka, Horror! Czyli skąd się biorą dzieci?, Mity dla dzieci, Ostrożnie.

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke było pełne barwnych i zabawnych opowieści, przeplatanych odpowiedziami na pytania najmłodszych czytelników. Opowiedział m.in. o swoim debiucie, czyli Kacperiadzie, którą napisał dla swojego syna, nie zdając sobie sprawy jak wiele wstydu mu przez nią przysporzy. Musiał obiecać synowi, że nie napisze o nim już więcej książek – embargo skończy się wraz z 30 urodzinami syna. Kacper Kaspdepke ma już 28 lat, autor zaczyna więc myśleć o kolejnej książce.

Druga część spotkania zamieniła się w konferencję prasową, podczas której dzieci mogły zadać pisarzowi pytania na każdy temat. Pan Kasedpke z wielką cierpliwością odpowiadał na pytania dzieci,  których inwencja twórcza w tym zakresie była czasami zaskakująca. „Czy pan lubi gotować i jaki jest najlepszy deser?”, „Jakiej muzyki pan słucha?”, „Czy wącha pan książki?”, „Dlaczego na zdjęciach wygląda pan młodziej niż w rzeczywistości?”.

Po spotkaniu każde dziecko otrzymało darmowy egzemplarz książki z autografem autora.

Klub Ojca działa już drugi rok i spotyka się raz w miesiącu w Eurece-Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży raciborskiej biblioteki. Spotkania Klubu Ojca są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.