W sobotę 4 listopada Biblioteka w Raciborzu zaprosiła uczestników konkursu czytelniczego "Czytam w Klubie" na uroczyste rozdanie nagród. Konkurs zorganizowany został w ramach projektu "Łączy nas Biblioteka" i trwał od 1 marca tego roku. Jednym z założeń projektu było połączenie sportowych zainteresowań z światem książek.

Konkurs skierowany był do młodych sportowców. Ich zadaniem było zbieranie pieczątek na specjalnej karcie czytelnika – każda wizyta w bibliotece i wypożyczenie książek nagradzane było pieczątką. Wyzwanie podjęło piętnastu młodych sportowców z różnych filii i oddziałów Biblioteki w Raciborzu. Rekordzista i zdobywca pierwszego miejsca uzbierał aż 50 pieczątek. Wszyscy uczestnicy otrzymali w podziękowaniu za udział dyplom oraz sportowe gadżety.

Celem projektu „Łączy nas biblioteka” było wzmacnianie roli bibliotek jako „trzeciego miejsca” jednoczącego społeczność lokalną działaniami kulturalnymi, przyczyniającego się do rozwoju aktywnego czytelnictwa i uczestnictwa w kulturze. Cele te Biblioteka realizowała we współpracy z partnerami projektu: Unią Racibórz, Muzeum w Raciborzu, Arboretum Bramy Morawskiej, Stowarzyszeniem Odra 1945. Realizacja projektu kończy się w listopadzie tego roku.

Projekt „Łączy nas biblioteka” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.